e-mail: skola@zskubinylc.edu.sk            adr.: Námestie Kubínyiho č.42/6, 98401 Lučenec             tel: 047/4512034
ŠŠS

Medzi úspechy chlapcov zo ŠŠS patrí 1.miesto na halovom turnaji "O pohár šéfredaktorky časopisu MY", na ktorom sa zúčastnilo 8 družstiev starších žiakov z LC a okolia.
     Naši chlapci – futbalisti pod hlavičkou LAFC Lučenec a pod vedením trénera Mgr.Jána Trša vybojovali postup do 1.ligy žiakov, v súťažnom ročníku 2004/2005.
     V súčasnosti hrajú už druhý rok I.ligu, v ktorej sa v minulom súťažnom ročníku umiestnili na výbornom 5.tom mieste a v tomto súťažnom ročníku sú po jesennej časti v 1.polovici tabuľky.

Úspešní futbalisti, kt. vybojovali postup do 1.ligy

Na záver každého školského roka chlapci vždy vyzvú na tradičný zápas učiteľov a pracovníkov školy. Aj napriek veľkému úsiliu zatiaľ nedokázali zvíťaziť nad skúsenosťami starších pánov.

Žiaci VS učitelia (2005/2006)

ŠŠS Vzniklo v školskom roku 1997/1998 za podpory OŠ-Lučenec, FK LAFC a SFZ. Chlapci zo športových tried majú k dispozícii okrem dvoch hodín Tv týždenne v priemere päť hodín športovej prípravy navyše, zameranej len na futbal, a to všetko v rámci učebných osnov. Prvým trénerom bol p.Lavrík a začínal trénovať so 16 chlapcami. Momentálne eviduje ŠŠS 80 chlapcov, ktorí boli zaradení do štyroch žiackych klubov pod hlavičkou LAFC Lučenec.
     Futbalisti v súčasnosti trénujú na hodinách športovej prípravy pod vedením kvalifikovaných trénerov p.Trša, p. Žingora.

V sezóne 1998/1999 sa podarilo starším žiakom postúpiť do 1.ligy-stred. Od sezóny 2001/2002 sa vytvorili "B" mužstvá, ktoré hrali v 3.lige-juh. V súčasnosti hrajú B-mužstvá v 2.lige-juh.
     Vzhľadom k tomu že 95% chlapcov bolo sústredených v škole na Kubínyiho nám. vytvorili sa dobré podmienky na trénovanie - v zime športová hala na Výstavisku, s možnosťou regenerácie - saunou a bazénom. Výsledky sa začali zlepšovať a do športových tried chodia chlapci z celého okolia. Žiaľ finančné podmienky klubu LAFC neboli na takej úrovni ako klubov prvoligových mužstiev, preto nám v r.2003 odišlo zo školy a samozrjme aj z prvoligového mužstva 5 najlepších hráčov do iných klubov. Tento odchod zapríčinil, že prvoligové mužstvo v sezóne 2003/2004 vypadlo do 2.ligy. V súčasnosti sa tento problém odchodu najlepších hráčov do iných klubov vyriešil vybudovaním umelej tŕavnatej plochy.
     V našej škole majú žiaci k dispozícii posilňovňu a stolnotenisovú miestnosť.

Posilňovňa
Stolnotenisová miestnosť
Cenné trofeje získané na turnajoch

Najväčšie úspechy ŠŠS:

Medzi bývalých žiakov našich športových tried patria aj súčasný reprezentanti SR v mládežníckych kategóriách:
Miroslav Gálik (momentálne Dukla B. Bystrica) - reprezentant SR do 15, 16 a 17 rokov a zároveň kapitán mužstva SR.
Martin Karásek (momentálne MŠK Žilina) - reprezentant SR do 16, 17 a 18 rokov.

V súťažnom ročníku 2005/2006 sa v kategórii ml. dorastu v drese DUKLY B. Bystrica stali majstrami Slovenska naši bývalí žiaci Attila Petrík, Tibor Tóth a Miroslav Gálik.
     V jesennej časti I. futbalovej ligy dospelých si začali v drese LAFC Lučenec pripisovať prvé štarty naši bývalí žiaci Lukáš Turek, Ján Segeč a Tomáš Štrbka.

Mladí futbalisti z 5.A
Mladí futbalisti z 6.A
Mladí futbalisti z 7.A
Mladí futbalisti z 8.A
Mladí futbalisti z 9.A

Súčasťou športových tried sú aj dievčatá, ktoré majú takisto k dispozícii navyše päť hodín športovej prípravy zameranej na loptové hry.
     Dievčatá zo športových tried dosahujú vynikajúce výsledky v basketbale. V školskom roku 2003/2004 postúpili až na celoslovenskú súťaž – KALOKAGATIU (Tatiana Gembická, Veronika Hódošiová, Patrícia Sikelová, Aneta Kantoráková, Miriama Cubíková, Eva Jurigová, Andrea Čománová, Lucia Kostrubová, Martina Klochanová, Alžbeta Sýkorová, Aneta Kantoráková, Andrea Chmolová, Andrea Čománová, Silvia Šinková). V škol.roku 2004/05 sa umiestnili na 2.mieste v BanskoBystrickom kraji a obdržali diplom a pekný pohár.

Úspešné basketbalistky zo šk.roku 2002/2003.

(Martina Černáková, Tatiana Gembická, Zuzana Knošková, Miriam Cubiková, Eva Jurigová, Lucia Kostrubová, Adriana Lindušková, Martina Klochanová, Alžbeta Sýkorová, Aneta Kantoráková, Andrea Chmolová, Andrea Čománová, Silvia Šinková)

Webmaster: Michal Oravec ©2006