Hodina dejepisu naživo

Nemáte radi dejepis??? Niekedy sa nám zdá nudný a plný dátumov. V posledných dňoch školského roka 22. 6. sme sa my žiaci druhého stupňa ZŠ s MŠ Nám. Kubínyiho v Lučenci presvedčili , že dejepis môže byť aj zaujímavý. Hodina dejepisu naživo tento krát prebiehala v telocvični a dozvedeli sme sa o vývoji zbraní a zbroja z obdobia stredoveku. Program bol vystavaný interaktívne, žiaci boli zapájaní preukázaním vlastných vedomostí a skúškou činnosti v stredovekej hre. Umelecko – historická spoločnosť „ Bojník „ z Bojníc nám spropagovala život rytiera v stredoveku a šermiarske umenie, tak ako sa tradovalo po stáročia až po súčasnosť. Určite sa radi žiaci stretnú s touto formou výučby aj v budúcnosti.

Umelci v dobových kostýmoch

Mgr. Lenka Dymová