SÚŤAŽE V ANGLICKOM A NEMECKOM JAZYKU

Mesiac máj bol pre našich žiakov zo ZŠ s MŠ na Kubínyiho námestí v Lučenci veľmi úspešný. Zapojili sme sa do dvoch súťaží v cudzích jazykoch. Prvou bola súťaž „Let´s sing“ pre žiakov 5. – 9. ročníka všetkých základných škôl v Lučenci. Podstatou súťaže bolo predstaviť seba a pieseň v anglickom alebo nemeckom jazyku, ktorú potom súťažiaci interpretovali s hudobným sprievodom. Reprezentovali nás Lea Jonášová zo 7.B a Diana Demecsová tiež zo 7.B triedy. V tejto súťaži s veľkým predstihom zvíťazila Diana Demecsová , ktorá zaspievala pieseň od Michaela Jacksona – You´re not alone. O týždeň neskôr naši žiaci opäť bodovali na súťaži „Jazykomer“, kde v silnej konkurencii v anglickom jazyku Marek Lúč zo 7.B získal v prvej kategórii 1. miesto a Denis Imre z 8.B v druhej kategórii 3. miesto. Ani nemčinári nezaostali, lebo Sára Miklóšová zo 7.B obsadila v prvej kategórii 2. miesto a Martin Ďurove z 8.B triedy v druhej kategórii 3. miesto. Takže aj na našej škole máme šikovných žiakov.

Zľava: Denis Imre, Sára Miklóšová, Martin Ďurove, Diana Demecsová, Marek Lúč

Mgr. Janka Brodnianska