Detský čitateľský maratón

176 žiakov 2. – 9. ročníka našej ZŠ sa 25.3. 2010 zapojilo do čitateľského maratónu „Čítajme si...“ , ktorý bol súčasťou Týždňa slovenských knižníc. Cieľom projektu organizovaného Linkou detskej istoty bolo zapojiť doň čo najväčší počet detí. Maratón v našej školskej knižnici otvorili : M. Koprda ( zástupca riaditeľa), P. Gajdošík (spisovateľ), K. Ďurišková (vedúca odboru školstva a soc. vecí). Akcia trvala 6 hodín ( 900 - 1500 ). Na čítanie bola určená kniha P. Gajdošíka Zverinec na siedmom poschodí, z ktorej každé dieťa prečítalo 1 stranu. Príbehy žiakov zaujali, úroveň čítania bola pomerne dobrá. Celkový počet zapojených detí na Slovensku dosiahol 21234, čím bol pokus o prekonanie rekordu úspešný. Sme radi, že sme k tomu svojou troškou prispeli aj my.

Text a foto: Mgr. Zita Polorecká
Webmaster: Peter Gajdošík ©2010