Beseda s príslušníkom PZ

Pre žiakov vyšších ročníkov základných škôl je dôležité vedieť, že s dovršením 14 –teho roku života prichádza aj trestná zodpovednosť za svoje činy. Na tému kriminalita mládeže sa dňa 3. februára 2010 rozprávali žiaci 8. a 9. –teho ročníka ZŠ s MŠ Nám. Kubínyiho Lučenec s príslušníkom PZ Lučenec p. Káčeríkom. Po nesmelom úvode nasledovala spŕška otázok od samotných žiakov. Prelúskali sme sa rôznymi témami, ale najviac žiakov zaujala téma týkajúca sa alkoholizmu maloletých , drogovej závislosti a trestov s nimi spojených. Na hodinách občianskej výchovy sa s podobnou tematikou stretávali pravidelne, ale osobné stretnutie s človekom, ktorý podobné problémy rieši denne zanechalo v žiakoch pozitívne dojmy.

Mgr. Lenka Dymová

Webmaster: Peter Gajdošík ©2010