Ako náš Maťko u Šalianskeho Maťka „uspel“

Ktorý Maťko? Maťko Gajdošík zo VI. B. A ako? No predsa tak, že našu školu úspešne reprezentoval na okresnom kole recitačnej súťaže „Šaliansky Maťko“. V Dome Matice slovenskej v Lučenci sa v stredu 13. januára 2009 zišli žiaci základných škôl, ktorí radi a pekne recitujú. Vďaka nim sme sa pri počúvaní úryvkov povestí preniesli do minulosti na slovenské hrady, dediny a prežívali sme osudy ľudí z dávnej minulosti. Porote sa páčil prednes aj nášho Maťka a tak sme sa pri vyhlasovaní výsledkov veľmi potešili, keď zaznelo jeho meno – obsadil pekné 3. miesto v III. Kategórii, za čo mu srdečne gratulujeme. Poďakovanie patrí aj Barborke Havranovej z V. B, ktorá reprezentovala našu školu v II. kategórii.

Text a foto: Mgr. Martina Kamenská

Webmaster: Peter Gajdošík ©2010