V tvorivej dielni sa učíme remeslá

Deti navštevujúce ŠKD majú každý utorok možnosť zájsť do tvorivej dielne Novohradského osvetového strediska v Lučenci. Chodia tam radi, pretože sa tam všeličo pekné naučia. Na stránke www.noslc.sk nájdete, že „činnosť dielne je zameraná na zachovanie a obnovenie tradičných techník, vychádzajúcich zo starých remesiel. Patria medzi ne: drotárstvo, rezbárstvo, košikárstvo, hrnčiarstvo, tkanie, paličkovanie, zdobenie kraslíc a ďalšie. Výuka remesiel prebieha pod vedením lektorov a remeselníkov. Venovať sa budeme aj novým technikám, postupom a materiálom: maľovanie na sklo, maľovanie na hodváb, výroba šperkov z drôtu, hliny a korálkov, tkanie náramkov, tašiek a záložiek, servítková technika, práca so sádrou, aranžovanie kvetov, batikovanie a pod.“ Naši žiaci si zatiaľ domov odniesli kvetináče vlastnoručne zhotovené servítkovou technikou, ozdoby na stromček vyrobené z jogurtových kelímkov a do konca roka ešte plánujú pripraviť svojim blízkym vianočné prekvapenia.

Mgr. Martina Kamenská

Webmaster: Peter Gajdošík ©2008