V našej škole máme nielen školské lavice...

Ako sa kedysi žilo na dedinách si už niektorí z nás nedokážu ani predstaviť. No naši žiaci majú možnosť vidieť ako vyzerali domy starých a prastarých rodičov. Na chodbe našej školy je zriadená „slovenská izba“, teda presnejšie povedané máme na nej vystavený nábytok a predmety z čias minulých, ktorý nám darovala prevažne pani učiteľka Jurigová. Komoda, stôl, posteľ, kolovrátok, prútené košíky, vahany, cepy a mnohé iné predmety, ktoré kedysi sprevádzali život na dedine sú teraz súčasťou života našich žiakov. Počas uplynulých sviatkov ich skrášľovala nádherná veľkonočná výzdoba.

Veľká noc kedysi a zároveň aj dnes

Mgr. Martina Kamenská

Webmaster: Peter Gajdošík ©2009