Cesta Európskou úniou

Radi cestujete? My áno, tak sme sa teda vybrali v piatok 27. 3. 2009 na Cestu Európskou úniou. Cestovný plán pripravili Mgr. Lenka Dymová a Mgr. Lýdia Čapóová. Všetko prebehlo v rámci vyučovania predmetu občianska výchova. Každá trieda na II. stupni si 2 týždne vopred vylosovala krajinu, ktorú mala čo najlepšie prezentovať pred slovenskými turistami. Po období horúčkovitých príprav nastal deň veľkého putovania. Porota a turisti - vybraní zástupcovia jednotlivých tried – navštevovali krajiny EÚ a získavali poznatky, ktoré potom využili pri kontrolných testoch. Porota v zložení našich netriednych učiteľov mala veľmi ťažkú úlohu. Španielske tance, multimediálne prezentácie, makety budov, hudba, kostýmy, ochutnávka národných jedál a nápojov všetkých porotcov tak zmiatli, že podľa ich úsudku bolo najlepších až 5 tried:
V. B. – ako Španielsko
VII. A. – ako Švédsko
VIII.B. – ako Belgicko
IX. A. – ako Cyprus
IX. B. ako Holandsko
     Test najlepšie zvládli slovenskí turisti zo VII. B, VI. B a VIII. B triedy. Žiakom aj triednym učiteľom ďakujeme za veľmi milú akciu.

Webmaster: Peter Gajdošík ©2009