Týždeň slovenských knižníc

26. marca 2009 sme pri príležitosti Týždňa slovenských knižníc zrealizovali v priestoroch našej útulnej školskej knižnice akciu pod názvom Z rozprávky do rozprávky a besedu so spisovateľom Petrom Gajdošíkom. Žiaci II. stupňa (5. – 7. roč.) ZŠ s MŠ na Námestí Kubínyiho v Lučenci si pripomenuli literárnu a najmä zberateľskú činnosť P. Dobšinského, prostredníctvom didaktických hier si „oprášili“ vedomosti z literatúry, preukázali svoje tvorivé schopnosti... Zaznelo tu niekoľko známych i menej známych rozprávok, ktoré dodnes dokážu osloviť detského, ale aj dospelého čitateľa. Celé predpoludnie bolo organizované súťažnou formou. Štvorčlenné družstvá sa snažili reprezentovať svoje triedy čo najlepšie. Na prvých troch miestach skončili zástupcovia 6. B, 5. B a 7. B. Blahoželáme! Sladká odmena sa však ušla všetkým 24 súťažiacim.

V tento deň k nám zavítal aj spisovateľ Peter Gajdošík, ktorý sa venuje tvorbe pre deti. Svedčia o tom jeho prozaické diela Zverinec na siedmom poschodí (2006) a Zvieratko pre Tadeáša (2008). Dozvedeli sme sa zaujímavosti z jeho života, podrobnosti o vzniku vydarených kníh plných humoru a napätia. V podaní autora sme si vypočuli aj krátky úryvok, obsah ktorého zaujal a zároveň pobavil. Bolo to naozaj príjemné jarné predpoludnie. Tešíme sa na ďalšie stretnutia a akcie, na ktorých sa čoskoro zídeme v našej novučkej knižnici.

Mgr. Zita Polorecká

Webmaster: Peter Gajdošík ©2009