Lyžiarsky výcvik

Lyžiarsky kurz v tomto školskom roku viedli p. učitelia Tršo, Šinka, Zachar a zrealizovaný bol na Látkach v čase od 19.1. až do 23.1. Na chatu – naše miesto pobytu – nás dopravil autobus, ktorý nám slúžil aj na presúvanie zo svahu na sneh. Počas prvého pôsobenia na snehu nás inštruktori rozdelili do družstiev podľa výkonnosti a schopnosti zvládať lyže. Ďalej už nasledovalo len ďalšie zdokonaľovanie v skupinách.

Začiatočníci a slabší lyžiari museli zvládať abecedu lyžovania od prvých krokov: obraty, oblúky, pluhovanie. Postupne, ako sme sa zlepšovali, využívali sme aj vleky. Na svahoch sa nám darilo, takže základy lyžovania sme postupne všetci zvládli. Vo večerných hodinách po dobrej večeri sme sa bavili na programe, ktorý sme si sami pripravovali aj so žiakmi strednej zdravotnej školy, s ktorými sme spolu bývali. Najviac sme sa zabávali na diskotéke, ktorú pre nás pripravili diskdžokeji. Počas nepriaznivého počasia, keď sme sa nemohli lyžovať, absolvovali sme krátku túru, počas ktorej sme sa stavili v obchode, kde sme si doplnili zásoby. Poobede sme absolvovali turnaje v stolnom tenise, šípkach, biliarde a niektorí využili aj pobyt v saune. Po poslednej diskotéke, kde sme sa dobre bavili, nás už v piatok po zbalení vecí čakal odchod domov. Plní veselých zážitkov sme sa rozchádzali a väčšina z nás si sľúbila, že o rok sa stretneme zas.

Účastníci LK

Webmaster: Peter Gajdošík ©2009