Chceš pomôcť?

Pod týmto názvom sa niesla akcia, ktorú uskutočnili žiaci 7.A triedy pod vedením triednej p. uč. Mgr. K. Lipcseiovej. Pripravovali sme ju viac ako 2 mesiace: nosili sme do školy oblečenie, obuv, hračky, knihy, ktoré sa už doma vyradili. Po mnohých telefonátoch a rozhovoroch bolo rozhodnuté, že vyzbierané veci odovzdáme Občianskemu združeniu ,,Za dôstojný život.,,
      Prišiel 11. december, keď sa celá akcia mala uskutočniť. Vyzbierané veci nám odviezli autom a my sme prijali pozvanie a navštívili sme toto združenie. Uviedli nás do spoločenskej miestnosti a po úvodných slovách nám premietli film zameraný na oboznámenie o poslaní, činnosti tohto združenia.
      Bolo to smutné, ale poučné. Takto sa žiaci dozvedeli, že nie každý má vyhovujúce rodinné zázemie. Tváre žiakov pri odchode boli smutnejšie ako pri príchode. Slová, ktoré tam odzneli, urobili svoje. Túto peknú akciu sme ešte dovŕšili tým, že sme na jarmoku v stánku Obč. združenia kúpili veľmi pekné magnetky, ktoré budú slúžiť ako darčeky pre vlastné účely. Verím, že táto pekná akcia sa vryla do pamäti všetkých žiakov.

Mgr. K.Lipcseiová

Webmaster: Peter Gajdošík ©2009