Plávali pre radosť a zdravie

Žiaci piateho a šiesteho ročníka mali posledný predvianočný týždeň netradičný – zúčastnili sa plaveckého výcviku v krytej plavárni vo Vidinej. Počas piatich dní sa plavci zdokonalili v plávaní, neplavci sa postupne skamarátili s vodou a zaradili sa medzi plavcov. V záverečných pretekoch v plaveckom štýle „prsia“ sa na 1. mieste v kategóriách chlapci/dievčatá umiestnili Richard Gáfrik s časom 27,14 sek. a Ivana Gajdošíková 29,50 sek. Poďakovanie patrí nielen učiteľom, ktorí sa výcviku zúčastnili, ale aj Mestu Lučenec, ktoré umožnilo bezplatnú návštevu spomínanej krytej plavárne. Dni strávené na našom plaveckom výcviku možno doslovne charakterizovať slovami príslovia „Kto sa chce naučiť plávať, musí skočiť do vody“. No a keďže sa pri plávaní utvorili aj pekné priateľstvá, ja by som pridala ešte jedno – „Dobrého priateľa si váž ako drahý poklad“.

Pri hre
Konečne v cieli