Vítanie novej knihy

Dňa 19. novembra sa žiaci štvrtého ročníka našej školy zúčastnili na „vítačke“ novej knihy „Zvieratko pre Tadeáša“ v Novohradskej knižnici v Lučenci. Detská zvedavosť bola o to väčšia, že knižku rozprávok napísal Peter Gajdošík, ktorý pracuje v škole, ktorú už roky navštevujú. Novú knihu do života privítal riaditeľ Novohradskej knižnice PhDr. Pavol Urbančok a úspešnú cestu k čitateľom jej popriali aj hostia - riaditeľ ZŠ s MŠ na Námestí Kubínyiho Mgr. Jaroslav Zachar, vydavateľka Andrea Harmanová a spisovateľka Hanka Košková. Po príhovoroch nasledovala beseda, počas ktorej sa prítomné deti bližšie zoznámili novou knihou a jej autorovi položili množstvo zvedavých otázok. Pre niekoho bolo prekvapením, že sa jedná už v poradí o druhú knihu lučeneckého autora a podľa jeho slov sa zdá, že by nemala byť posledná...

Mgr. Jaroslav Zachar

Webmaster: Peter Gajdošík ©2008