Vlastivedná exkurzia

Vo štvrtok 16. októbra 2008 sa 42 žiakov III. A a IV. A zúčastnilo vlastivedno-prírodovednej exkurzie. Jej prvým cieľom bola Hvezdáreň a planetárium Maximiliána Hella v Žiari nad Hronom. Deti si tu mohli preveriť a rozšíriť svoje vedomosti o vesmíre, Slnečnej sústave a súhvezdiach severnej nočnej oblohy.
               Cestou späť sme nemohli obísť Zvolenský zámok. Deti si prezreli jeho pekné priestory, v ktorých sú 2 stále výstavy. Jedna je zameraná na historické predmety zo Zvolena a Pustého hradu. Druhá bola venovaná obrazom holandských majstrov zo 16. – 17. storočia, náboženským obrazom a sochám. Deťom sa však najviac páčilo, že sa mohli prechádzať po miestach, kde kedysi kráčali aj uhorskí králi.

Mgr. Paula Lauková

Webmaster: Peter Gajdošík ©2008