Deň detí v športovom duchu

Piatok 30. 5.2008, ktorý sa pre ZŠ s MŠ na Námestí Kubínyiho v Lučenci niesol v znamení olympijského hesla CITIUS, ALTIUS, FORTIUS (rýchlejšie, vyššie, silnejšie), bol krásnym, slnečným dňom.

Súťažné družstvá mali jedinečné športové vlajky

Bol koniec mája, tesne pred Medzinárodným dňom detí. Žiaci zo školy orientovanej na šport tento svoj výnimočný deň prežili v pohybe. Deti zo žiackeho parlamentu pod vedením p. učiteľky Lenky Dymovej pracovali na príprave už celé týždne. Výsledkom boli vydarené školské olympijské hry. Podujatie začalo rozhlasovou reláciou a krátkym testom v histórii OH. Po vztýčení zástavy, zapálení ohňa a prísahe športovcov, ktorou sa zaviazali bojovať v duchu fair play, súťažili na školskom dvore. Čakalo ich 6 disciplín – hod medicinbalom, skok z miesta, streľba zo vzduchovky, streľba na basketbalový kôš, hod lietajúcim tanierom a beh po prekážkovej dráhe. Odmenou pre víťazov bola namiesto olivovej ratolesti medaila a diplom. Oheň síce zhasol, ale zostali pekné spomienky na športové zážitky a chuť stretnúť sa takto aj o rok.

"Olympijský" oheň a zástava - začiatok ako sa patrí...
V presnej streľbe na kôš súťažila početná konkurencia
Privrieť viečko, zacieliť a páľ!

Medaily už čakajú na víťazov
Radosť na stupňoch víťazov bola nefalšovaná
Webmaster: Peter Gajdošík ©2008