Dopoludnie plné hier

Kniha je najtrpezlivejší a najzábavnejší spoločník. Jej čítanie je ustavičný dialóg, pri ktorom sa kniha prihovára a naša duša odpovedá. Dobrá kniha je poklad, dáva ľuďom krídla.

28. marec sa niesol v ZŠ s MŠ na Námestí Kubínyiho nielen v znamení Dňa učiteľov, ale aj rozmanitých aktivít súvisiacich s našou útulnou multimediálnou knižnicou. Knižnica je sprístupnená žiakom i zamestnancom školy od apríla 2007. Čitatelia ju radi navštevujú, pretože im knižný materiál pomáha pri vzdelávaní, ponúka im zábavu, dobrodružstvo, je i dobrým spoločníkom vo chvíľach voľna. Prostredníctvom kníh a internetu si naši mladí čitatelia rozvíjajú myslenie i fantáziu.

V tento deň bolo v školskej knižnici rušnejšie než zvyčajne. Žiaci II. stupňa v nej strávili celé dopoludnie. Mladší žiaci (5. – 6. roč.) „oprášili“ nádherné rozprávky H. CH. Andersena, pokúsili sa vyjadriť svoje myšlienky nielen slovom, ale aj ilustráciou, vyskúšali si jednoduchú pantomímu, tvorivé písanie vlastných príbehov – rozprávok...

Žiaci 7., 8. ročníka a členovia divadelného krúžku sa zabávali spolu. Na úvod, aby všetci mali dobrú náladu, sa zahrali hru so stoličkami, pri ktorej sa dozvedeli rôzne zaujímavosti a pikantnosti zo života súťažiacich. Kto najradšej číta, ktoré knihy sú obľúbené a ktoré nie, kto si robí čitateľský denník poctivo, kto pravidelne navštevuje knižnicu a pod. Formou súťaží si jednotlivé družstvá medzi sebou porovnali aj vedomosti z literatúry. Po vyhodnotení jednotlivých aktivít dostali všetci zúčastnení sladkú odmenu. Už teraz sa tešia na ďalšie príjemne strávené chvíle v priestoroch našej novej multimediálnej knižnice.

Mgr. Sudárová, Mgr. Polorecká

Webmaster: Peter Gajdošík ©2008