10. výročie otvorenia športových tried.

V tomto školskom roku majú chlapci a dievčatá už desiaty rok možnosť rozvíjať svoj pohybový talent v športových triedach na ZŠ Kubínyiho. Chlapci so zameraním na futbal a dievčatá na basketbal. Žiaci absolvujú okrem dvoch hodín telesnej výchovy aj 5 hodín športovej prípravy týždenne doobeda v rámci vyučovacieho procesu. Tréningový proces prebieha počas zimného obdobia v hale na výstavisku a v lete na umelej tráve LAFC-u Lučenec. Regeneráciu chlapci absolvujú v RELAX CENTRE na Výstavisku. V školských priestoroch majú žiaci k dispozícii posilňovňu a stolnotenisovú miestnosť. Medzi našich absolventov patria napr. hráči Tóth (Ružomberok), Petrík, Gálik, Čonka (B. Bystrica), Karásek, Štrbka (Lučenec). Najnovším úspechom našich športových tried je angažovanie nášho bývalého žiaka Františka Koristeka klubom MFK Žilina.

Chlapci sa v školských kolách v malom futbale pravidelne prebojúvajú na krajské kolá a vyššie. Nezanedbávajú však ani iné športy. V tomto školskom roku sa chlapci v basketbale prebojovali na NESTLÉ CUP-e až na majstrovstvá Slovenska a dievčatá sa po víťazstve v okresnom aj obvodnom kole vo vybíjanej prebojovali na majstrovstvá kraja v Detve.

Na spodnej fotografii je len časť športových trofejí, ktoré získali naši žiaci za uplynulú desaťročnicu fungovania športových tried.

Mgr. Jaroslav Zachar

Webmaster: Peter Gajdosik ©2008