Hviezdoslavov Kubín

Dňa 27. 2. 2008 sa uskutočnilo školské kolo recitačnej súťaže Hviezdoslavov Kubín. Zúčastnilo sa jej 26 žiakov 5. – 9. ročníka. Porota ( p. uč. Polorecká, Sudárová, Oravcová, Tokárová ) si vypočula množstvo zaujímavých úryvkov z domácej a i svetovej literatúry v podaní mladých talentov. Určiť konečné poradie tých najlepších recitátorov bolo náročné najmä v II. kategórii, kde bola veľmi veľká konkurencia.

Výsledky II. kategória:
Poézia
1. miesto: K. Urbanovská (5.B)
2. miesto: L. Jonášová (5. B)
3. miesto: D. Imre (6. B)

Próza
1. miesto: D. Demecsová (5. B)
2. miesto: B. Šándorová, M.Petrincová (7.B.)
3. miesto: D. Dymo (7. B)

Výsledky III. kategória:
Próza
1. miesto: A. Havranová (8. B)
2. miesto: M. Mojžišová (9. A)
3. miesto: D. Agócsová (8. A)

Obvodové kolo Hviezdoslavovho Kubína sa bude konať 12. 3. 2008 v sídle Matice slovenskej v Lučenci. Reprezentovať nás budú víťazi jednotlivých kategórií. Veľa šťastia!!!
                                                                                                                                                               Mgr. Zita Polorecká

Webmaster: Peter Gajdošík ©2008