Turisti sa sánkovali na Látkach

Pomaly sa stáva tradíciou, že sa žiaci nášho turistického krúžku chodia v zime sánkovať na Látky – Prašivú. Ani tento rok tomu nebolo inak.

V sobotu 9. februára 2008 sme za krásneho slnečného počasia spolu s dospelými turistami nasadli na lučeneckom námestí do autobusu, ktorý nás doviezol rovno do známeho lyžiarskeho strediska na Látkach – Prašivej. Keďže túto zimu sme si u nás v Lučenci sneh skoro vôbec neužili, ten na umelozasneženom svahu nám bol o to vzácnejší. Poobede sme mali krátku túru na Látky – Mláky, kde sme si prezreli lyžiarsky svah. Sánkovať sme sa nemohli, nakoľko tam vôbec nebol sneh. Zato sme však videli krásnu okolitú prírodu a dedinku. Po chutnom obede sme sa opäť vrátili na zasnežený svah a sánkovali sme sa tam až do odchodu autobusu. Prežili sme spolu krásny deň, na ktorý isto budeme všetci v dobrom spomínať.

Martina Kamenská a Lýdia Čapóová, vedúce turistického krúžku

Webmaster: Peter Gajdošík ©2008