Škola v prírode

V dňoch 4.- 9. 6. 2007 sa žiaci I.A, III.A a III.B triedy zúčastnili Školy v prírode v rekreačnom zariadení BOPA Tajov. Okrem prechádzok v krásnej okolitej prírode, sa žiaci učili hrať stolný tenis, využívali futbalové ihrisko na turnaje, hojdačky, preliezky.

Vyučovacia hodina v prírode

Na neďalekom ranči pri Králikoch si každý vyskúšal jazdu na koňoch. Absolvovali sme aj celodenný výlet do Banskej Bytrici spojený s kúpaním na plážovom kúpalisku.
     Všetci sme sa spokojní a zdraví, plní odmien a zážitkov vrátili domov. Poďakovanie patrí pedagogickému dozoru: p. uč. Kamenickej, p. uč. Vargovej, vych. Bakyovej, Kremskej a zdravotníčke p. Braunerovej.

Žiaci si vyskúšali jazdu na koňoch

V dňoch 14. až 19. mája 2007 žiaci 2. a 4. ročníkov našej školy prežili 6 dní plných zážitkov v peknom prostredí Slovenského raja.
     36 žiakov so sprievodom tr.uč. Mgr. Karmanovej, Mgr. Laukovej a p. vych. Knisovej, Lajgútovej prežili zaujímavý týždeň v škole v prírode v Mlynkoch v časti Palcmanská Maša. Každý deň ich čakal pestrý program. Na hodinách vlastivedy, prírodovedy, prvouky spoznávali prírodu Sl. raja, jeho faunu a flóru. Vo štvrtok sa neučili, pretože absolvovali celodenný výlet do Dobšinskej ľadovej jaskyne spojený s túrou do Stratenského kaňonu.

V Stratenskom kaňone

Poobede im čas vypĺňali vychádzky do Dediniek, na Prostredný Hámor, či na Biele Vody.Chlapci si zmerali sily vo futbalovom turnaji. Každý večer ich čakal iný program napr. zoznamovací večierok, Izba baví izbu, vedomostná súťaž Páli Vám to?, spevácka súťaž Superstar, či tanečná súťaž Lets´Dance. Svoju vytrvalosť, šikovnosť a vedomosti si zmerali aj v orientačných pretekoch. Víťazi súťaží boli odmenení diplomami a vecnými cenami.

Z programu "Izba baví izbu"

Čas nám všetkým rýchlo ušiel a po krásnych , slnečných dňoch plných zábavy, sme sa vrátili do školských lavíc.
     Na záver by sme chceli poďakovať rodičom detí, ktorí celú akciu sponzorovali a Rade rodičov za sponzorský príspevok na dopravu
                                                                                                                                                                  Mgr. Paula Lauková

Rozlúčka so školou v prírode
Webmaster: Michal Oravec ©2006