Výlet na Lysec

V sobotu 21. 4. 07 sme sa my, žiaci turistického krúžku, vybrali na celodennú túru na vrch Lysec neďaleko Ľuboreče. Tentokrát nás okrem našich vedúcich krúžku sprevádzal aj p. Ing. Radinger, ktorý je jaskyniarom. Počas túry nám rozprával o Tatároch, ktorí v 13. storočí pustošili naše územie. Zaviedol nás do tatárskych pivníc, ktoré slúžili nielen ľuďom, ale aj ich zvieratám. Na Lysec sme dorazili asi po 3. hodinách.

Chvíľka oddychu po ťažkom výstupe
Pred jaskyňou

Po zápise do pamätnej knihy sme zažili super zážitok – pár metrov od nás prešlo stádo diviakov aj s malými diviačikmi. Pokúšali sme sa nájsť aj studňu, no naše pátranie sa skončilo neúspešne. Potom nás p. jaskyniar zaviedol do štôlne dlhej 120 m. Tam nás čakal ďalší zážitok – množstvo spiacich netopierov. Súčasťou nášho výletu bola aj opekačka neďaleko lesného potôčika.
     Domov sme sa vracali až večer – unavení, ale šťastní a s množstvom skvelých zážitkov.

Webmaster: Michal Oravec ©2006