Multimediálna knižnica

Slávnostné otvorenie multimediálnej knižnice

Tónmi ľudovej piesne „Hej, padá, padá rosička...“ v podaní talentovanej šiestačky Kristíny Jačmeníkovej začala slávnostná udalosť na ZŠ s MŠ Kubínyiho č. 6 v Lučenci. V stredu 11.apríla 2007 sa za prítomnosti primátora Milana Marka, prednostu ObÚ Branislava Hámorníka a ďalších vzácnych hostí, poslancov MsZ, členov Rady školy Anny Václavíkovej a Norberta Krištu, Školského úradu, ako Novohradskej knižnice, ako aj žiakov sa prestrihnutím pásky otvorila multimediálna knižnica, v ktorej si nájdu uplatnenie nielen žiaci našej školy, ale aj pedagógovia.

Úvodný program žiakov školy

„S veľkou radosťou som prijal pozvanie na dnešnú slávnostnú udalosť. Vzdelávanie cez knihy, internet, to je už bežnou vecou na tejto škole. Je vidieť, že vedenie školy odviedlo na vybudovaní knižnice kusisko poctivej práce. Želám všetkým žiakom, pedagógom veľa úspechov a bol by som rád, keby sa títo žiaci po skončení stredných a vysokých škôl opäť vracali do Lučenca,“ povedal úvodom Milan Marko.

Slavnostné prestrihnutie pásky

Z nevyužitej triedy, ktorá neplnila svoj účel, sa podarilo sprevádzkovať útulnú multimediálnu knižnicu, v ktorej si bude môcť viac ako 4000 knižných titulov vypožičať prostredníctvom špeciálneho programu na knihy z počítača, okolo 400 žiakov školy.

Vzácni hostia, členovia RŠ, MsZ

„Chcel by som zablahoželať riaditeľovi Jaroslavovi Zacharovi za to, že sa postaral o otvorenie ďalšej knižnice v Lučenci. Verím, že budeme aj naďalej spolupracovať a žiaci budú využívať priestory nielen „svojej“ knižnice, ale aj „našej,“ dodal záverom Pavol Urbančok.

K dispozícii sú počítače a Internet

Okrem možnosti vypožičania kníh, žiaci budú mať k dispozícii aj multimediálne počítače a možnosť nájsť si na internete referáty a materiály potrebné na vyučovanie.

Webmaster: Michal Oravec ©2006