Literárna exkurzia

Literárna exkurzia Tajov - Jasenová - Dolný Kubín - Zuberec:

28.9.2006 sa zúčastnili žiaci 8-ich tried na literárnej exkurzii smer Tajov - Jasemová - Višný Kubín - Dolný Kubín- Zuberec.
     V Tajove navštívili žiaci rodný dom J.G.Tajovského- Prezreli si aj rodný dom a múzeum Jozefa Murgaša.
     Obdivujúc peknú prírodu cestou cez Donovaly sme prišli do Jasenovej, prezreli sme si rodný dom M.Kukučína a vypočuli sme si zaujímavú prednášku o jeho živote.

Návšteva Jasenovej

Po krátkej ceste sme prišli do Dolného Kubína. Po prehliadke múzea P.O.Hviezdoslava sme si prezreli historické námestie a trochu si oddýchli.
     Ďalej sme pokračovali v ceste hore tokom rieky Oravy do Podbieľa a ďalej do Zuberca. V skanzene Oravskej dediny sme videli ako žili ľudia v minulosti.

Pôvodný písací stôl P.O.Hviezdoslava

Unavení, ale plní nových zážitkov, sme sa vrátili domov až v neskorých večerných hodinách.

Webmaster: Michal Oravec ©2006