Timravina studnička už pozná víťazov

V stredu 19. októbra 2011 sa najlepší recitátori spomedzi žiakov zúčastnili školského kola Timravinej studničky, ktoré sa konalo v našej knižnici. Toto podujatie je venované na počesť významnej slovenskej spisovateľky Boženy Slančíkovej – Timravy (2. 10. 1867 – 27. 11. 1951), ktorej život a dielo sú späté s Novohradom. Poslaním súťaže je „viesť deti a mládež k hlbšiemu poznávaniu slovenskej literatúry, podnietiť ich k hľadaniu a objavom krásy umeleckého slova a tým aj rodnej reči, poskytovať priestor na popularizáciu pôvodnej slovenskej tvorby, vytvárať podmienky pre konfrontáciu a tvorivý rast nielen recitátorov, ale aj záujemcov o túto činnosť, prostredníctvom odborných seminárov sprostredkovávať najnovšie poznatky z oblasti umeleckého prednesu, objavovať a starať sa o odborný rast recitátorských talentov“. Najúspešnejším recitátorom diplomy odovzdal riaditeľ školy Mgr. Jaroslav Zachar.

Víťazi XI. ročníka súťaže v umeleckom prednese pôvodnej slovenskej prózy:

I. kategória
1. miesto: Diana Pálešová