Nový školský rok otvorila
primátorka mesta

Prázdniny sú neodvratne za nami a brány škôl sa opäť otvorili. Na školskom dvore ZŠ s MŠ Námestie Kubínyiho v Lučenci začal školský rok 2011/2012 netradične ako po iné roky, nakoľko sme medzi nami privítali PhDr. Alexandru Pivkovú, primátorku mesta Lučenec. Slávnostného otvorenia školského roka sa zúčastnil aj Mgr. Pavol Baculík, viceprimátor, PhDr. Kvetoslava Ďurišková, ved.odd.školstva, soc.vecí, kultúry a športu, predseda rady rodičov Ing. Miloš Lúč a predseda rady školy Ing. Ján Havran.
      Po odznení tónov štátnej hymny slávnosť otvoril Mgr. Jaroslav Zachar, riaditeľ školy, ktorý poprial žiakom a učiteľom veľa úspechov v novom školskom roku. Povzbudivé slová odzneli taktiež v príhovore primátorky mesta Lučenec PhDr. Alexandry Pivkovej a predsedu rady rodičov Ing. Miloša Lúča. V závere naši deviataci osobne privítali maličkých prváčikov, ktorí prišli v dnešný deň v sprievode svojich rodičov plní očakávaní.
      Po oficiálnom zahájení sa žiaci presunuli do tried, kde ich čakali organizačné pokyny od svojich triednych učiteľov. Navštíviť ich prišla aj primátorka, ktorá školské lavice našej školy zažila ako žiačka a práve preto v tento slávnostný deň zavítala na ZŠ s MŠ Námestie Kubínyiho v Lučenci. Spolu s pozvanými hosťami sa zaujímala o vybavenie tried, priestory školy a prácu učiteľov.
      „Milí kolegovia a žiaci, prajem vám všetkým úspešný školský rok, aby sme na jeho konci mohli s radosťou a hrdosťou hodnotiť to, čo sme za 10 mesiacov spolu dokázali,“ odznelo v závere prejavu riaditeľa školy Mgr. Jaroslava Zachara. .

Text: Mgr. Martina Kamenská
                                                                                                                Foto: Peter Gajdošík