Na našej škole sa vyučuje moderne

Na našej škole sa vyučuje moderne Od septembra 2009 až po súčasnosť sme na našej škole realizovali projekt „Okná poznania dokorán“, ktorého cieľom bolo skvalitniť vzdelávanie zavedením moderných metód a foriem výučby. V rámci projektu bol inovovaný školský vzdelávací program. Pri jeho tvorbe bol dôraz kladený na využívanie inovatívnych vyučovacích metód a foriem za pomoci moderných informačno-komunikačných technológií. Premena tradičnej školy na modernú prebiehala na prvom aj druhom stupni ZŠ v predmetoch matematika a prírodoveda – biológia. Pedagógovia sa vo svojom voľnom čase zdokonaľovali v počítačovom programe PowerPoint, na modernizovanie hodín geometrie bolo určené cabri školenie a tiež sa naučili odborne pracovať aj na interaktívnej tabuli. Svoje vedomosti zúročili nielen pri príprave množstva učebných materiálov a virtuálnych pracovných listov v programe PowerPoint, ale i na vyučovacích hodinách počas testovania inovovaného vzdelávacieho programu. Do projektu boli zapojení všetci pedagógovia prvého stupňa, z druhého stupňa pedagógovia vyučujúci matematiku a biológiu. Počas dvoch školských rokov sme vyučovanie zmodernizovali nákupom nových stolových počítačov, interaktívnych tabúľ, dataprojektorov, notebookov a edukačných softvérov. Projekt „Okná poznania dokorán“ bol spolufinancovaný zo zdrojov Európskeho sociálneho fondu. Podrobné informácie o dvojročnej realizácii projektu nájdete na webovej adrese školy (www.zskubinylc.edu.sk) a videoprezentáciu na www.youtube.com pod názvom „Projekt: Okná poznania dokorán“ ( www.youtube.com/watch?v=7NUkIb35kCE ).

Žiaci sa učia interaktívne

Text a foto: Mgr. Martina Kamenská, manager publicity