Na škole sme to roztancovali

Dňa 13. 6. 2011 sa na ZŠ s MŠ Námestie Kubínyiho v rámci ŠKD tancovalo a cvičilo v štýle „ZUMBA“. Cvičenie je inšpirované latinsko-americkou hudbou, v ktorej deti, mladé slečny a chlapci nachádzajú veľké potešenie , zábavu a relax . Využíva prvky merengue, salsa, reggaeton, cumbia, samba, hip-hop a rôzne iné. Tanečné pohyby sú zložené z jednoduchých krokov, ktoré sa každý ľahko naučí. Cvičenie vytvára atmosféru ako na párty, takže sa detičky môžu baviť. Cvičenie v štýle „ZUMBA“ si našlo medzi deťmi mnoho priaznivcov, teda sa nevylučuje vytvorenie krúžku v rámci ZŠ. Deti sa naučia niečo nové a zlepšia si fyzickú kondíciu, ako aj koordináciu pohybov tela.

Text: Mgr. Rojíková Martina
Webmaster: Peter Gajdošík ©2011