e-mail: skola@zskubinylc.edu.sk            adr.: Námestie Kubínyiho č.42/6, 98401 Lučenec             tel: 047/4512034
115. výročie

115. výročie založenia školy

Spomienka na školu a detstvo patria v živote človeka k tým najmilším. Možno preto je pre nás nevšednou a vzácnou udalosťou 115. výročie vzniku našej školy.
     Škola prešla za 115 rokov svojej existencie mnohými zmenami. I v našej škole, tak ako v každej inej, sa striedali v triedach i vo vnútrach detí veselé chvíľky s tými smutnejšími. Tie smutné časom vybledli a v pamäti ostala priehršť tých najvzácnejších, ktoré si opatrujeme v sebe dodnes.
     Škola žije, vychováva a vzdeláva neustále, je ako stroj, ktorý nemožno zastaviť. Menia sa v nej žiaci, ale aj učitelia, ktorým chcem zo srdca poďakovať za všetko to, čo počas svojho pôsobenia pre školu odviedli a neustále odvádzajú i napriek neutešenej ekonomickej situácii a zložitej dobe, v ktorej žijeme.

Akadémia k 115.výročiu

Zub času už značne nahlodal školské priestory a v súčasnosti nás čaká veľmi veľa práce pri úpravách interiéru, ale aj exteriéru školy. Pevne verím, že za pomoci všetkých zainteresovaných sa nám podarí v dohľadnej dobe vytvoriť dôstojné prostredie, v ktorom sa všetci budeme cítiť príjemne.
     Bývalým žiakom školy ďakujem za dlhoročné formovanie dobrého mena školy. Vás, dnešní prváci až deviataci, nech bohatá história a úspechy školy zaväzujú k tvorivej práci a úspešnej reprezentácii.
     Našej škole JUBILANTKE prajeme, aby ju mali všetci radi – rodičia i žiaci. Nech zostane školou, v ktorej nájdu porozumenie i príjemnú atmosféru.

Poď sem dieťa, ...

Pri vstupe do našej školy Vás privíta naše ústredné heslo, odkaz nášho učiteľa národov J.Ámosa Komenského: "Poď sem dieťa a uč sa múdrym byť", veľavravné a nie zanedbateľné. Rodičia sem privádzajú a posielajú svoje deti preto aby tu získali čo najviac vedomostí, ktoré zúžitkujú neskôr. Nie nadarmo sa škole hovorí "Chrám múdrosti". Žiaci Získajú cennú devízu-bohatstvo, ktoré im nikto a nikdy nemôže ukradnúť ani odcudziť.
     Nám Však ide ešte o viac. Okrem vedomostí chceme zo žiakov vychovať ľudí slušných, ochotných, vďačných a tolerantných a tak aby sme sa navzájom rešpektovali a vytvorili na škole príjemnú rodinnú atmosféru, v ktorej sa budeme všetci dobre cítiť. Veríme, že toto je spoločný cieľ nás učiteľov a vychovávateľov ako aj rodičov a samotných žiakov.

Webmaster: Michal Oravec ©2006