Deň detí spojený s cestovaním

Žiaci ZŠ s MŠ Nám. Kubínyiho Lučenec, sa pripravovali na MDD netradične . Najprv súťažili žiaci v tom , ktorá trieda bude najviac farebne zladená.. Absolvovali tak „farebný týždeň . Pondelok bol modrý, utorok - biely, streda - zelená , štvrtok - sivý a piatok sme boli zladení fialovo.
      Presne 1. júna sme MDD zavŕšili CESTOU PO SLOVENSKU. Triedy si už dva týždne vopred vylosovali kraje Slovenska, ktoré mali predstaviť skupine turistov z každej triedy . Zameriavali sa na históriu krajov, geografické a prírodné zvláštnosti. Zisťovali, ktoré osobnosti sa narodili v danom kraji. Hľadali typické nárečové slová, kroje a jedlá rôznych kútov Slovenska. A tak naša 5 – členná porota, zložená z vyučujúcich ochutnala Bratislavské rožky v Bratislavskom kraji, bryndzovú nátierku v Žilinskom kraji, zemiakové placky v Košickom a Prešovskom kraji či bryndzové halušky v Banskobystrickom kraji. Fantázia a snaha sa žiakom jednotlivých tried nedá uprieť. Pripravili prezentácie k jednotlivým krajom. V niektorých krajoch sme sa mohli stretnúť aj s ľudovými tancami. Porote určite dobre padla aj masáž v Piešťanských kúpeľoch. Súčasťou MDD bol aj záverečný test pre turistov z jednotlivých tried , ktorý sa týkal vedomostí o Slovensku. Na prvých troch miestach napokon skončili žiaci IX. A , VIII.B a V.B triedy.

Text: Mgr. Lenka Dymová a žiacky parlament

Webmaster: Peter Gajdošík ©2011