Školská knižnica zažila „maratón“

... už po druhýkrát. Najpočetnejší detský čitateľský maratón pod názvom „Čítajme si... 2011“ sa konal 31. mája 2011 aj v našej školskej knižnici. Slávnostne ho otvoril Mgr. Jaroslav Zachar, riaditeľ školy, PhDr. Kvetoslava Ďurišková, vedúca Oddelenia školstva, sociálnych vecí, kultúry a športu a Peter Gajdošík, autor knihy Pavúčikove dobrodružstvá, ktorú čítali deti v čase od 9.00 do 15.00 hod.
      „Cieľom akcie je zapojiť čo najväčší počet detí do aktivity, ktorú v posledných rokoch vytláčajú moderné technické zariadenia od počítača cez televízor až po mobil. Čítanie, ktoré poskytuje deťom činnosť vo chvíľach voľna a podporuje ich fantáziu a prehlbuje cítenie. Preto chceme v spolupráci s knižnicami a školami po celom Slovensku motivovať deti k čítaniu kníh a k pravidelným návštevám knižníc. Krstnou mamou projektu je pani Oľga Feldeková, známa humoristka a spisovateľka. Organizátorom akcie je Linka detskej istoty pri SV UNICEF. Podujatie sa uskutočnilo pri príležitosti Medzinárodného dňa detí v spolupráci so Slovenskou asociáciou knižníc, Spolkom slovenských knihovníkov a vydavateľstvom Slovart“(zdroj: http://www.unicef.sk/sk/ldi/citajme-2011) Vlani sa na Slovensku do čítania zapojilo 21 234 detí vo veku od 6 do 15 rokov. Tento rok sa podarilo rekord prekonať - 30 480 je počet detí, ktoré čítali v čitateľskom maratóne 2011. V našej knižnici sa tohtoročného detského čitateľského maratónu zúčastnilo 129 žiakov 2. – 9. ročníka.
     Video z tohto pekného podujatia si môžete pozrieť na www.youtube.com pod názvom „Čítajme si 2011 ZŠ s MŠ Námestie Kubínyiho Lučenec“ alebo kliknutím na odkaz http://www.youtube.com/watch?v=sHvqBgm8Qeg.

Text, foto a video: Mgr. Martina Kamenská
Webmaster: Peter Gajdošík ©2011