Overovanie projektu je v plnom prúde

Okná poznania sú v dnešnej modernej dobe naširoko roztvorené, nakoľko svet techniky ponúka bohaté využitie IKT aj v školách. Názov nášho projektu naznačuje jeho cieľ – inovovať proces vyučovania využitím nových metód a zároveň poskytnúť žiakom modernejšie vybavenie učební informačno – komunikačnými prostriedkami. Od začiatku školského 2010/2011 pribudli v novej počítačovej učebni na 2. poschodí školy ďalšie počítače, a ich stav sa naplnil na 100 percent. Dvadsiatku nových počítačových zostáv využívajú na hodinách matematiky žiaci druhého stupňa. Všetci učitelia matematiky vo vyučovacom procese naplno využívajú svoje vypracované prezentácie nielen na prezentáciu nového učiva, ale aj na jeho upevňovanie, prehlbovanie, preverovanie vedomostí a následné hodnotenie. Žiaci prichádzajú na to, že počítače nie sú len nástrojom zábavy, ale aj prostriedkom na získavanie nových informácií a overovanie si svojich získaných vedomostí. Napriek tomu do tejto počítačovej miestnosti chodia veľmi radi. Túto učebňu pravidelne navštevujú pani učiteľky Čapóová, Melišíková a pán učiteľ Šinka. V našej škole modernou technikou postupne vybavujeme nielen odborné učebne, ale aj jednotlivé triedy. Na II. stupni v decembri 2010 V. B dostala do svojej triedy interaktívnu tabuľu a dataprojektor. Hodiny matematiky p. učiteľka Melišíková obohacuje využívaním spomínanej interaktívnej tabule. Ani I. stupeň nezaostáva v modernom vyučovaní. Všetky pani učiteľky využívajú novú techniku nielen na hodinách matematiky, ale aj prírodovedy. Vo svojej novej počítačovej učebni majú k dispozícii nielen 15 počítačov, ale aj interaktívnu tabuľu. V triedach sú nainštalované dataprojektory, vďaka ktorým sú žiaci viacej aktívnejší a sústredenejší, nakoľko ich takýto spôsob výučby zaujme viacej ako ten klasický pomocou kriedy a tabule. Pán riaditeľ Jaroslav Zachar si bol osobne pozrieť vyučovacie hodiny, na ktorých sa využíva IKT. Ako to na nich vyzeralo, si môžete pozrieť na nasledujúcich fotografiách.

Text: Mgr. Martina Kamenská

Foto: Mgr. Jaroslav Zachar, Mgr. Martina Kamenská