Náš projekt sme predstavili
aj na slávnostnej akadémii

Projekt „Okná poznania dokorán“ postupne prešiel do fázy overovania. Pedagógovia svoje vyučovacie hodiny obohacujú materiálmi, ktoré si vytvorili v prípravnej fáze. Napríklad vedomosti získané na cabri školení využívajú na hodinách geometrie. Prostredníctvom zaujímavých prezentácií vysvetľujú nové učivá a získané vedomosti si žiaci overujú rysovaním priamo na počítači. Táto forma učenia je pre nich zaujímavá, preto sa na takého hodiny tešia. Využitie IKT na hodinách žiakov motivuje, aby získané vedomosti čo najlepšie zapamätali. Tak sa moderné vyučovanie stáva oveľa efektívnejším ako to „klasické“.
      Naša škola si tento školský rok pripomenula 120. výročie od jej založenia. Na počesť tohto okrúhleho výročia sa v utorok 9. novembra 2010 konala v Dome kultúry Boženy Slančíkovej Timravy slávnostná akadémia, na ktorej bol rodičom žiakov, ich rodinným príslušníkom, ale aj predstaviteľom Mesta Lučenec predstavený projekt „Okná poznania dokorán“ a následne boli informovaní o jeho praktikovaní vo vyučovacom procese.

Moderné vzdelávanie pre vedomostnú spoločnosť/ Projekt je spolufinancovaný zo zdrojov EÚ.

Mgr. Martina Kamenská, manager publicity v projekte „Okná poznania dokorán“

Webmaster: Peter Gajdošík ©2010