Slávnosť svetielok

A je to tu! Aj naša materská škola ožila dňa 21.11.2010 novembrovou slávnosťou svetielok. Opäť sme sa po roku stretli s kamarátmi materskej školy, ale aj s novými škôlkármi, ktorí medzi nás zavítali na našu slávnosť po prvý krát. Zišli sme sa popoludní, kde sme rodičom umožnili nahliadnuť do učiteľského remesla a priamo sa ho zúčastniť. Postupne s príchodom rodičov a detí sa nám stoly začali zapĺňať tekvičkami. Prinesené množstvo materiálu bolo dôkazom, že rodičia prijali našu výzvu vážne. Spoločne so svojimi deťmi tvorili a vymýšľali tekvicová strašidielka. Aby im práca išla od ruky a načerpali nové nápady a sily, mohli si oddýchnuť pri teplom čajíku a sladkých dobrotách. Najväčšiu radosť z prežitého popoludnia mali deti. Boli nadšené z toho, že ich ocino, či mamina dokážu s ich pomocou z obyčajnej tekvice vykúzliť úžasné postavičky.
     Atmosféra bola veľmi príjemná a hoci bol štvrtkový podvečer, nikomu z nás sa nechcelo ísť domov. No predsa sme sa rozlúčili „lampiónikovým sprievodom“ a nádherným spevom jesenných piesní našich detí a pani učiteliek našej materskej škôlky. O príjemný divadelný a športový program pre deti sa postarali študentky Pedagogickej a sociálnej akadémie v Lučenci, pod vedením pani profesorky Eriky Ráczovej, za čo im patrí veľká vďaka.

Text a foto: učiteľky MŠ
Webmaster: Peter Gajdošík ©2010