S inováciou vyučovacích hodín pokračujeme

Počnúc septembrom 2010 sme sa v prebiehajúcom projekte prehupli do jeho druhej polovice. Koncom uplynulého školského roka ste boli informovaní o školení pedagógov, na ktorom si prehlbovali vedomosti o využití interaktívnej tabuli vo vyučovacom procese. Toto školenie úspešne ukončili a momentálne sa nachádzame v testovacej fáze. Táto zahŕňa tvorbu didaktického materiálu pre vyučovacie predmety matematika, prírodoveda a biológia vo forme prezentácií v PowerPoint-e, pracovných listov, krížoviek atď., ktoré obohatia vyučovacie hodiny a tým sa pre žiakov stanú zaujímavejšími. Veľkým obohatením vyučovacích hodín sa stane už vyššie spomínaná interaktívna tabuľa. Je to moderná pomôcka na zefektívnenie vyučovania a prezentácií s dôkladným využitím IKT. Nakoľko žiaci majú blízky vzťah k IKT, vyučovanie sa tak pre nich stane zaujímavejším a príťažlivejším ako to „klasické“ – s kriedou pri tabuli. Interaktívna tabuľa ponúka obrovské vymoženosti, ktoré sme si ešte pred pár rokmi neboli schopní ani predstaviť – napr. rysovanie bez použitia pravítka a kružidla. V nastávajúcom školskom roku sa teda žiaci majú na čo tešiť – čaká na nich zážitkové učenie, ktoré prispeje k zlepšeniu ich pripravenosti na nadväzujúce štúdium a pre požiadavky vedomostnej spoločnosti, rozvoj ich kľúčových kompetencií, tvorivosti a schopnosti samostatného rozhodovania sa.

Žiaci si zvykajú na modernú tabuľu

Text a foto: Mgr. Martina Kamenská

Webmaster: Peter Gajdošík ©2010