Naši žiaci sa budú učiť moderne

V poslednom období sa hovorí o modernizácii v školstve vo všetkých médiách. Aby nezostalo len pri slovách, na našej ZŠ s MŠ na Námestí Kubínyiho v Lučenci od septembra 2009 prebieha projekt „Okná poznania dokorán“. Jeho cieľom je inovovať vzdelávanie žiakov, ktoré bude založené na vynovených metódach a formách výučby s využitím IKT. Strategickým cieľom predloženého projektu je skvalitniť vzdelávanie na našej škole zavedením moderných metód a foriem výučby na prvom aj druhom stupni základnej školy v predmetoch matematika a prírodopis – biológia. Zmeny sa budú týkať školského vzdelávacieho programu, ako aj inovácie didaktických pomôcok. Európsky sociálny fond poskytne žiakom 20 nových počítačov, 2 interaktívne tabule, 2 dataprojektory, 2 notebooky a softvérové vybavenie v hodnote vyše 17 tis. euro. Do nového vzdelávacieho programu budeme zavádzať nasledujúce metódy a formy vyučovania:

- projektové vyučovanie s integrovanými témami
- zážitkové učenie, teda hry a simulácie
- samostatnú prácu žiakov – vyhľadávanie informácií a prácu s nimi
- skupinovú prácu – úlohy s otvoreným koncom
- diskusiu, riadený rozhovor
- blokové vyučovanie
- vyučovanie prostredníctvom IKT

Aj po ukončení realizácie projektu bude modernizované vzdelávanie súčasťou vyučovacieho procesu na našej škole, čím sa zabezpečí dlhodobá udržateľnosť výsledkov projektu. Pedagógovia, ktorí budú počas projektu vyškolení, budú aj naďalej zabezpečovať vyučovanie na našej škole aj po skončení projektu. V ďalších rokoch budú učitelia dopĺňať svoje učebné materiály a budú ich naďalej využívať pri vyučovaní svojich žiakov. Na webovej stránke školy www.zskubinylc.edu.sk budú vybrané materiály sprístupnené žiakom. Našich čitateľov budeme priebežne informovať o priebehu nášho projektu v praxi.

Moderné vzdelávanie pre vedomostnú spoločnosť/ Projekt je spolufinancovaný zo zdrojov EÚ.

Mgr. Martina Kamenská, manažér publicity

Webmaster: Peter Gajdošík ©2009