Počítače vo vyučovacom procese

V školskom roku 2003/2004 sme sa úspešne stali súčasťou projektu Infovek, ktorý nám v priebehu roka dodal šesť počítačov. Ďalej sme od projektu Infovek obdržali príslušenstvo a balíček s podporou. Zriadenie počítačovej učebne patrilo medzi základné priority školy už dlhšiu dobu. Nakoľko nám šesť počítačov na výuku nepostačovalo zakúpili sme dva multimediálne počítače zo zdrojov RZ. Následne sme získali ďalších šesť z projektu Počítače pre školy. Ku koncu kalendárneho roku 2004 sa nám podarilo získať finančné prostriedky na zakúpenie ešte dvoch počítačov.
      V posledných rokoch sa počítačové vybavenie školy vzrástlo aj na kvalite i kvantite. Vďaka participácii na vicerých projektoch zameraných na inoformatizáciu a modernizáciu vyučovacieho procesu pribudli na škole ďalšie dve učebne vybavené informačno-komunikačnými technológiami. Pre prvý stupeň máme učebňu vybavenú novými 15 počítačmi, interaktívnou tabuľou a dataprojektorom. Pre 2. stupeň otvárame novú počítačovú učebňu vybavenú dvadsiatimi novými počítačovými zostavami. Každý z 35 nových počítačov bude vybavený moderným edukačným softvérom pre jednotlivé predmety.

Nová počítačová učebňa

Žiaci majú možnosť pracovať s počítačom v krúžkovej činnosti. Je veľký záujem zo strany žiakov aj rodičov aby v dnešnom svete informačných technológií dokázali ovládať počítač. Krúžky "Práca s počítačom" sú rozdelené podľa ročníkov. Na našej škole majú žiaci možnosť prihlásiť sa na tento krúžok už od 3.ročníka.
     Cieľom je naučiť ich ovládať OS wINDOWS XP, balík MS OFFICE, pracovať z Internetom, E-mailom, zvládnuť jednoduché grafické utility, ... Podrobnejšie informácie o činnosti PsP a preberaných témach nájdete v sekcii krúžky.

Počítače pre druhý stupeň

K počítačom a Internetu majú prístup okrem žiakov aj pedagógovia a rodičia. Majú tiež možnosť naskenovať si fotografie, či zálohovať stiahnuté súbory na CD. V rámci predmetov a mimoškolskej činnosti môžu žiaci a učitelia využívať edukačný softvér a multimediálne CD-čka, na efektívnu prípravu. Po skončení výčby a po cvičeniach majú možnosť žiaci zahrať si nejaké jednoduché hry, surfovať alebo čatovať na Internete,

... sladká odmena.
Webmaster: Peter Gajdošík ©2010