Krúžky

Turistický krúžok                                                                                                           Vyučujúci: Mgr. Čapóová

V školskom roku 2010/2011 fungoval turistický krúžok už 7. rok po vedením Mgr. Lýdii Čapóovej. Stretávali sme sa raz za mesiac cez víkendy a spoznávali sme krásy blízkeho ale aj ďalekého okolia.

Pod tatranskými končiarmi
My s Jožom Kubánim

Spoznávanie krás prírody sme začali v septembri, naše kroky viedli na Sedem chotárov. V tomto školskom roku sa do krúžku prihlásilo veľa piatakov tak sme sa rozhodli, že ich slávnostne pasovali za členov nášho turistického krúžku a turistický krúžok sme si aj pomenovali: „Novohradské svište". Žiakov krúžku sme rozdelili do troch skupín : modré svište, červené svište a veteráni. Tieto skupiny pri každej turistickej akcii medzi sebou súťažili. V novembri sme sa zúčastnili 35.ročníka prechodu Cerovou vrchovinou a boli sme aj na hrade Šalgó v MĽR. Tento prechod sa niesol pod záštitou primátora Milana Marku.Na záver bola tombola a občerstvenie. Aj tohto roku sme sa zúčastnili našich tradičných výstupov ako boli : 17.ročník Karlovského výstupu na Bralce, zimný výstup na Striebornú Tak ako po iné roky aj tento sme sa na konci januára pridali k „lučenským turistom“ a zúčastnili sme sa zimného výstupu k prameňu Ipľa..Jarnú turistickú sezónu sme opäť zahájili v Koháryho doline. V mesiaci apríl sme spolu s Borievkou t. j. turistický oddiel z Haličskej 7 vystúpili na Javor, s ktorými sme potom spolu boli aj na náučnom chodníku Muránsky hrad. Toto bola celodenná túra, na ktorej sme okúsili všetky druhy počasia ako je slnko, dážď vietor, búrka ale odmenou bola cesta na Dlhú lúku za krásnymi muránskymi koníkmi. Do Koháryho doliny sme sa vrátili aj v mesiaci máji, ale tento krát na bicykloch v rámci akcie, ktorú organizoval Turistický klub Javor a Mesto Lučenec.. Žiaci chodili na turistiku veľmi radi a často sa k nám pridávali aj tí, ktorí neboli prihlásení v turistickom krúžku.

Po náročnej túre, oddych pri ohníku...

Peter Gajdošík ©2011