Krúžky

Zdravotnícky krúžok                                                                                 Vyučujúci: Mgr. Martina Kamenská

V školskom roku 2010/2011 na zdravotníckom krúžku žiaci opäť získavali zaujímavé vedomosti o poskytovaní prvej pomoci a ošetrovaní rôznych poranení, o ochrane zdravia, o Červenom kríži atď.
Nielen teoreticky, ale aj prakticky sa naučili ošetrovať krvácanie, popáleniny, zlomeniny, uštipnutia hmyzom atď., perfektne zvládli aj kardiopulmonárnu resuscitáciu, ktorú si mali možnosť nacvičiť na „bábike“, ktorú nám viackrát zapožičal SČK v Lučenci.
Dôkazom toho, že žiaci sa na krúžku po celý rok aktívne vzdelávali, boli perfektné umiestnenia na „Súťaži družstiev mladých zdravotníkov“ v pondelok 16. mája 2011:
- v I. kategórii sme získali diplom za 3. miesto
- v II. kategórii sme získali 5. miesto (z 23 súťažných družstiev)
Zdravotnícky krúžok sa stretával každý štvrtok po vyučovaní pod vedením vedúcej krúžku, Mgr. Martiny Kamenskej.

Webmaster: Peter Gajdošík ©2011