Krúžky

Rozhlasový krúžok                                                                                                   Vyučujúci: Mgr. Janka Brodnianska

Vyhodnotenie práce za šk. rok 2010/2011
     V tomto školskom roku pracovalo v rozhlasovom krúžku 14 žiakov. Žiaci sa v krúžku stretávali pravidelne raz do týždňa, resp. podľa potreby.
- Krúžok pracoval od septembra do júna
- Žiaci zhodnocovali dianie na škole v danom mesiaci
- Žiaci každý mesiac vytvárali rozhlasové vysielanie, ktoré obsahovalo informácie o udalostiach, ktoré sa diali v danom mesiaci
- Okrem toho sme prostredníctvom vysielania informovali o sviatkoch, medzinárodných dňoch a udalostiach, ktoré sa týkali nás všetkých
- Každé vysielanie bolo spestrené pesničkami
- Žiaci sa učili vytvárať a komponovať správy do rozhlasu, písali správy, oznamy
- učili sa vytvárať a štrukturovať samotné vysielanie
- pred samotným vysielaním sme sa venovali fonetickej stránke jazyka – rytmus, tempo reči
- počas celého roka sme sa učili pracovať s hlasom
Rozhlasový krúžok pracoval počas školského roka efektívne a splnil svoj účel.
     Pod vedením pani učiteľky Brodnianskej sa stretávajú žiačky v rozhlasovom krúžku. Raz do týždňa pracujeme a hodnotíme udalosti v mesiaci. Najprv si rozdelíme úlohy na konkrétny mesiac. Treba rozpracovať sviatky a udalosti, ktoré sa každoročne pravidelne opakujú (napr.: Vianoce, Veľká noc, jarné a jesenné prázdniny, máj-mesiac lásky, Valentín...) a, samozrejme, konkrétne akcie v našej škole. Je to dosť náročné, lebo tieto školské akcie treba trpezlivo sledovať a dopĺňať počas celého roka. Zapisujeme výsledky rôznych športových súťaží – či už v atletike, futbale, basketbale, ale aj výsledky školských kôl rôznych iných súťaží (olympiáda v cudzích jazykoch, Hviezdoslavov Kubín, matematická a fyzikálna olympiáda, Európa v škole...)
     Keď máme správy za mesiac zozbierané, treba ich dopĺňať a opravovať. Upravovanie slohovej koncepcie je snáď najzložitejšia časť našej práce. Veď vlastne využívame určité zložky a konkrétne učivá zo slovenského jazyka. Používanie synoným je už pre nás hračkou! Správy v konečnej podobe, treba vedieť aj bezchybne prečítať. A vtedy sa z nás stávajú takmer dokonalé moderátorky. Koncom mesiaca nastáva tá chvíľa, keď sa s našimi informáciami podelíme s ostatnými žiakmi našej školy. Keď sedíme vo vysielacej miestnosti a v ruke držíme mikrofón, tréma musí ísť bokom. Raz mesačne sa po škole rozlieha hlas našich žiackych moderátoriek. Zapáčila sa Vám činnosť tohto krúžku? Neváhajte a príďte! Čakáme na nové tváre – teda hlavne na nové hlasy.

.
Webmaster: Peter Gajdošík ©2011