Počítačový krúžok

Počítačový krúžok                                                                                                                Vyučujúci: P. Gajdošík

Záujmový útvar Práca s počítačom býva obvykle rozdelený na dve skupiny. V Počítačovom krúžku č. 1 pracujú žiaci piateho a šiesteho ročník, ktorí sa v ňom v priebehu prvého polroka detailne oboznamujú s prostredím operačného systému Windows Vista a najpoužívanejšími softvérovými aplikáciami. Počas druhého polroka sa detailne oboznamujú s prostredím programu Skicár, osvoja si prácu s textovým editorom Microsoft Office Word 2007 a využívajú internetový prehliadač Internet Explorer a Opera.
     Žiaci siedmeho a ôsmeho ročníka sa v Počítačovom krúžku č. 2 oboznamujú so zásadami internetovej komunikácie, naučia sa používať elektronickú poštu. V druhom polroku si spoznávajú pokročilé funkcie programu MO Word 2007, editovanie i formátovanie textu, vkladania a úpravy obrázkov a tiež sa zoznamujú so základnými funkciami tabuľkového editora Microsoft Office Excel. Zaoberajú sa tiež tvorbou a používaním multimediálnych aplikácií. Žiaci majú možnosť preukázať invenciu, v prípade potreby si navzájom pomáhajú riešiť zadané úlohy. V závere školského roka sa precvičuje logické myslenie, intuícia a trpezlivosť pri on-line logických a strategických hrách.

Dôraz sa kladie na prácu so súbormi a prácu s Internetom. Žiaci sa naučia vyhľadávať v portáloch www.zoznam.sk, www.google.sk a vyhľadávať na Internete obrázky a elektronické pohľadnice.

Dievčatá sústredene "chatujú"
Žiaci sa zabávajú pri kreslení
Webmaster: Peter Gajdošík ©2013